Бренди

У наші дні безперервне підвищення цін на всі види енергоносіїв змушує уважно ставитися до пошуку шляхів для енергозбереження. При цьому бажано не тільки зменшити витрату теплоносіїв, але й вжити заходи щодо збереження в приміщеннях вже отриманого тепла. Теплоізоляція житла — це один із засобів економії коштів, які можуть бути витрачені на щось інше, аніж на електрику або газ.

Теплоізоляція будинку: якою вона має бути?

Найбільш ефективною можна вважати комплексну систему теплоізоляції, при якій у всій конструкції будівлі, від фундаменту до даху, використані теплоізоляційні матеріали.Вони відносно недорогі і при цьому ефективно зберігають тепло в приміщенні. Оскільки, за законами фізики, тепло прагне піднятися вгору, особлива увага приділяється теплоізоляції стель і дахів. Якщо улаштування даху гарно продумано, горище може не тільки зберегти тепло в будинку, але й може стати придатним для життя: тут можна обладнати затишні мансардні приміщення.

Якщо скористатися сучасними теплоізоляційними матеріалами, можна з пустого приміщення горища отримати робочі або допоміжні кімнати, для опалення яких в зимовий час можна застосувати переносні обігрівачі. Втрати електроенергії при цьому будуть мінімальними.

Комплексна теплоізоляція та її переваги

Якщо в будинку влаштована комплексна теплоізоляція, можна досягти серйозної економії коштів, які підуть на утримання будинку. Якщо покрівля та горищне приміщення теплоізольовані, корисна площа будинку зросте, при цьому нові приміщення будуть створені без особливих витрат. Навіть втручання в архітектурний проект будівлі не буде потрібно, якщо нові приміщення зібрати з легких конструкцій, які при необхідності можна розібрати.

Обробивши внутрішню поверхню даху з металочерепиці теплоізоляційними матеріалами, можна повністю позбавитися від появи конденсату — це в кінцевому рахунку скоротить міжремонтний період.

Теплоізоляція різних видів

На сучасному ринку досить широко представлені різноманітні теплоізоляційні матеріали, що відрізняються один від іншого технічними параметрами і особливостями технології використання. Будь-який споживач має можливість підібрати для себе найбільш підходящий матеріал, виходячи з особливостей архітектури будівлі або з умов місцевого клімату.

Зразки сучасних теплоізоляційних матеріалів можуть бути різними за своєю основою і за цією ознакою поділяються на три групи:

  • Теплоізоляція на основі мінеральної вати з усіх відомих видів теплоізоляції є найбільш вогнестійкою. Мінеральна вата виготовляється з базальтових гірських порід методом плавлення;
  • Утеплювачі на основі скловолокна виготовляються з склобою та відходів скляної промисловості. Вогнестійкість у цих зразків теплоізоляції досить висока, хоча до деформування вони не дуже стійкі;
  • Теплоізоляція з полімерних матеріалів — найдорожча. Вологостійкість їх — абсолютна, але вони відносяться до горючих матеріалів. Використовуються ці матеріали для фундаментів і фасадів будівель — теплоізоляція з них виявляється дуже ефективною.

Теплоізоляційні матеріали та їх вибір

При підборі найкращого матеріалу для теплоізоляції необхідно уявляти собі основні технічні параметри утеплюючих матеріалів:

  • Теплопровідність матеріалу — це здатність пропускати тепло через себе, яка виражається числовим показником: чим це число менше, тим краще теплоізоляційні властивості і тепліше буде в приміщенні;
  • Щільність характеризує масу одиниці матеріалу на одиницю об’єму. Підвищення щільності означає збільшення міцності;
  • Міцність відображає протистояння матеріалу механічним навантаженням. За більш високої міцності теплоізоляції вона буде служити довше;
  • Водопоглинання визначає можливість матеріалу чинити опір дії вологи. Для поліпшення теплоізолюючих властивостей цей показник повинен бути мінімальним;
  • Вологість оцінює вміст вологи в складі матеріалу в звичайних умовах. Для якісного матеріалу цей показник повинен бути мінімальним.

Приклади використання теплоізоляційних матеріалів

Зворотній зв’язок